Last Minute Exotika

Vyhledej si dovolenou

Horký TIP

Vyber si

Turistický průvodce

Rubriky

Počasí

Vyhledávač letenek

Last minute nabídka

Facebook

Egypt »

Výlety v Egyptě

V Egyptě se nachází řada velmi zajímavých míst, kam se vyplatí podívat. Kromě těch nejznámějších turistických lokací se tu však nabízí také mnoho příležitostí, které vás zřejmě při prvním pomyšlení na dovolenou v zemi pyramid nenapadnou, rozhodně byste je však neměli propást. Točí se převážně kolem dvou věcí, se kterými se samotní Egypťané musí tak či onak potýkat každý den: voda a písek.

Jízda na velbloudech

Z mnoha velkých měst jsou v Egyptě pro turisty organizovány vyjížďky na velbloudech. Tato impozantní zvířata vás na svých zádech vezmou do pouště, kde budete moci navštívit oázy, ve kterých žijí beduíni, a pokud si vyberete správně, budete také moci s nimi v beduínském stanu pojíst.

Plavba po Nilu

Pavba po Nilu - EgyptKolem řeky Nil se točí veškerý život Egypťanů. Stejně jako v minulosti tak i dnes je hojně využívána pro říční dopravu, kterou i vy si můžete zkusit na vlastní kůži. Čluny či dobře vybavené lodě vozí návštěvníky mezi Abydem a Asuánem či Luxorem a Káhirou a poskytují jim tak nádherné zážitky z plavby a unikátní pohled na okolní krajinu. Máte-li rádi romantickou atmosféru, je plavba na Nilu zřejmě tím nejkrásnějším výletem, který můžete v Egyptě prožít.

Vydejte se s námi na PLAVBU PO NILU

Výlety do pouště

Sahara, EgyptDo pouště je možno se podívat nejen na velbloudech – mnoho výletů je organizováno také motorizovaně. Všem sportovně založeným lidem se jednoznačně bude líbit vyjížďka na motorkách, které mohou sami řídit, rodiny s dětmi asi ocení spíše jeepy, kde za volantem sedí místní zkušení řidiči. Ti vás mezi písečnými dunami vezmou nejdřív k místům, kde spatříte fatamorgánu, a pak se s nimi podíváte ke kočovným beduínům, kteří vám dají napít jejich typického čaje a nechají vás prohlédnout si jejich vesnici i způsob jejich života.

Do civilizace se obvykle vrací v pozdním večeru, abyste měli ještě předtím možnost si užít pohledu na západ Slunce v poušti. Podobné výlety jsou organizovány také i v delších variantách, do kterých se vtěsná také pozorování noční oblohy, prohlídka místního terária a vůbec delší pobyt v oné vyprahlé krajině.

Výlety lodí na moře

EgyptVe všech přímořských letoviscích jsou turistům nabízeny výlety lodí na moře. Jsou koncipovány různě, takže záleží na vás, pro jakou plavbu se rozhodnete – jestli se chcete podívat ke korálovým útesům, jen se projet podél pobřeží či se nechat zavézt na nějakou krásnou vzdálenou pláž.

Možnost vydat se do vln máte jak s nějakou cestovní kanceláří tak i s jednotlivci, ale většinou je doporučováno se všem nabídkám, které vám někdo udělá třeba na pláži, vyhnout, protože jde často o majitele lodí ve špatném technickém stavu, se kterými nechtějí místní cestovky spolupracovat.

Vyhlídka pod hladinu

Ve všech potápěči oblíbených regionech fungují také výlety na lodích s proskleným dnem. Během několika hodin se budete moci skrz průhledné dno dívat na korálové útesy, hejna ryb i na všechno ostatní, co egyptská moře pod hladinou nabízí. Velmi oblíbený je pro takové vyjížďky národní park Ras Mohamed.

Vyhlídka pod hladinu ponorkou

V Hurghadě se kromě lodi s proskleným sklem můžete bez namočení podívat na podmořské krásy také jiným způsobem – ponorkou. K té vás z přístavu odvezou lodí, vy z malého ostrůvku po žebříku slezete skrz otevřený poklop dovnitř, poklop se uzavře a vy společně s ostatními začnete klesat do hloubky 25 metrů pod hladinou. Samotná plavba je padesátiminutová a vezme vás se podívat mezi hejna ryb, ke starému vraku lodi a ještě mnohem dál.


 

Turistický průvodce Egyptem!

Aktuální nabídka zájezdů a last-minute do Egypta 

 
Tagy: , , ,Přidej komentář k článku
CZIN.eu
TOPlist