Last Minute Exotika

Vyhledej si dovolenou

Horký TIP

Vyber si

Turistický průvodce

Rubriky

Počasí

Vyhledávač letenek

Last minute nabídka

Facebook

Egypt »

Kriminalita v Egyptě

Jako významná turistická destinace by si Egypt nemohl dovolit vysokou míru kriminality, a proto se v minulých desítkách let jeho vlády zasadily o to, aby tomu tak bylo. Dnes je tedy Egypt bezpečnou zemí, jejíž občané dodržují zákony a výjimku tvoří většinou pouze kapsáři či zloději zavazadel na pláži.

Nejvíce je třeba si dávat pozor v místech s větší koncentrací lidí jako třeba na letištích či tržištích. Tam zvlášť si dávejte velký pozor na své kapsy a tašky a vyhýbejte se tlačenicím. Narozdíl od Česka, kde se kradou spíše peněženky, tady můžete v davu přijít i o náušnice či drahé hodinky.

Důležitou informací je, že egyptské hotely neručí za věci, které si necháte ležet v hotelovém pokoji – pokud si tam chcete nechat něco drahého, tak jedině do trezoru. Fotoaparáty a kamery, pokud je zrovna nepoužíváte, nenoste zavěšené na sobě, schovejte je raději v tašce, na kterou si dáváte dobrý pozor. Pokud vám ale i přesto bude něco odcizeno, obraťte se na turistickou policii, která má tyto případy na starost. Speciálním případem je pak ukradení pasu či jiných dokladů – pro tento případ byste měli někde samostatně mít uloženy kopie zadní dvoustrany pasu a cestovního pojištění a zapsány čísla kreditních karet s číslem do banky – pak si budete moci vyžádat jiný cestovní doklad na českém zastupitelském úřadu a případně i zablokovat platby z vašich karet.


 

Turistický průvodce Egyptem!

Aktuální nabídka zájezdů a last-minute do Egypta 

 
Tagy: , , ,Přidej komentář k článku
CZIN.eu
TOPlist