Last Minute Exotika

Vyhledej si dovolenou

Horký TIP

Vyber si

Turistický průvodce

Rubriky

Počasí

Vyhledávač letenek

Last minute nabídka

Facebook

Egypt »

Počasí v Egyptě

Velká část turistů z Česka si svou dovolenou v Egyptě plánuje na léto, jak si zvykli z dovolených po Evropě, ale ačkoliv je dovolená v této zemi příjemná v každém ročním období, v létě by sem rozhodně neměli mířit lidé mající problémy s vyššími teplotami – více než 40°C přes den je od června do srpna celkem standardem. To je sice vyvažováno menšími davy turistů a nižšími cenami zájezdů, ale i tak hlavní turistickou sezónou zůstává zima (od listopadu do února).

S deštěm si zde není třeba dělat příliš velké starosti, v některých místech Egypta totiž dokonce nepršelo celé desítky let, i když na severním pobřeží se přece jen v zimě občas nějaké srážkové mraky objeví. Mnohem větší pozor byste si měli dát na změny teplot – během 24 hodin tu můžete zažít větší teplotní rozdíly než tu jsou mezi létem (průměr 40°C) a zimou (průměr 24°C). Například, pokud se budete pohybovat hlouběji v poušti, tak vám rtuť v teploměru může z denních vysokých třicítek spadnout až k nule (největší rozdíly jsou od května do září).

Konkrétní období pro návštěvu Egypta byste tedy nakonec měli vybírat především podle toho, jestli vás více zajímá místní moře nebo se chcete podívat po památkách – moře vhodné ke koupání je tu totiž vždy (v lednu má průměrně 22°C a v srpnu pak 30°C).

Aktuální počasí v Egyptě

Kliknutím na obrázek získáte v češtině:

  • podrobnou předpověď počasí na 5 dní
  • mapy počasí zohledňující teplotu, oblačnost a srážky
  • a mnoho dalších užitečných informací o počasí v dané zemi

               

 
               

 


 

Turistický průvodce Egyptem!

Aktuální nabídka zájezdů a last-minute do Egypta 

 
Tagy: , , , ,Přidej komentář k článku
CZIN.eu
TOPlist