Last Minute Exotika

Vyhledej si dovolenou

Horký TIP

Vyber si

Turistický průvodce

Rubriky

Počasí

Vyhledávač letenek

Last minute nabídka

Facebook

Egypt »

Nákupy v Egyptě

Přestože do Egypta pravděpodobně míříte kvůli zážitkům a odpočinku, jistě si budete chtít s sebou něco na památku odvézt domů – možností, co to může být, je spousta. Suvenýry jsou tu celkem levné a stejně tak konzumní věci, jen je třeba si vybírat, co a jak nakupujete a zda to skutečně ze země můžete vyvézt. Například odvážení si domů mušlí, korálů či jiného přírodního bohatství Egypta je přísně zakázáno (i tak ale turisté často odjíždějí s nějakou tou mušličkou třeba v ponožce).

Jako suvenýry si můžete pořídit například typické egyptské oblečení, ručně pomalované papyry, tkané koberce, měděné svícny, mosazné konvice s rytinami apod. Zručnost místních se projevuje též na vyřezávaných dřevěných šachových sadách, různých krabičkách či výrobcích ze zlata. A stejně jako kdysi, když ještě koření platilo za velmi drahé platidlo, tak i dnes tu fungují stánky s velkým výběrem barevných a voňavých dochucovadel.

Typickým prvkem nakupování v Egyptě je smlouvání. Kromě restaurací, hotelů a zavedených kamenných obchodů se smlouvá téměř všude, a pokud se tohoto zvyku nebudete držet, tak nejenže se vám nákupy zbytečně prodraží, ale navíc vás obchodníci také budou považovat za hlupáky. Se smlouváním začněte přibližně na čtvrtině ceny, jakou požaduje obchodník. Pokud se jí budete držet a případně s prodejcem hodíte i nějakou řeč, pravděpodobně se vám podaří předmět koupit za třetinu či polovinu původní ceny.

Speciálním místem pro nakupování jsou Duty free shopy v hlavních letoviscích – můžete v nich bez daně nakupovat celých 48 hodin po příjezdu, a pak také těsně před odjezdem v odletové hale, většinou se ale vyplatí nakupovat zde spíše jen alkohol a cigarety – u těch je cenový rozdíl skutečně zásadní. U suvenýrů a podobně je sleva vcelku malá, takže se vám kvůli ní pravděpodobně nebude chtít trávit 15 minut v obchodě – tak dlouho totiž trvá, než projdete celým procesem prodeje a zápisem případných informací do vašeho pasu (nákup je totiž omezen 3 krabicemi cigaret a 3 lahvemi alkoholu na dospělou osobu).


 

Turistický průvodce Egyptem!

Aktuální nabídka zájezdů a last-minute do Egypta 

 
Tagy: , , ,Zatím 1 komentář k článku “Nákupy v Egyptě”

  1. Smlouvat.Smlouvat.Smlouvat :)


Přidej komentář k článku
CZIN.eu
TOPlist