Last Minute Exotika

Vyhledej si dovolenou

Horký TIP

Vyber si

Turistický průvodce

Rubriky

Počasí

Vyhledávač letenek

Last minute nabídka

Facebook

Egypt »

Golf v Egyptě

Golf již dávno není pouze společenskou záležitostí. Své příznivce si postupně získává téměř všude, a proto i Egypt se přizpůsobuje, a přestože by tu většina návštěvníků rozsáhlé plochy se zelenou trávou nečekala, jsou tu a jsou skutečně okouzlující.

Kde jinde byste si mohli dát pár jamek, zatímco se vám za zády tyčí vrcholek pyramidy, do dálky se táhnou písečné duny či se otevírá výhled na mořský horizont. Kromě toho je tu počasí pro hru téměř ideální - prší jen velmi málo a po většinu dne svítí Slunce. Mnoho hotelů tu provozuje vlastní hřiště (příkladem může být káhirský Mena House), ovšem ty nejvyhlášenější fungují samostatně v blízkosti těch spíše luxusnějších resortů (např. hřiště Gary Player nedaleko Soma Bay).

Golf se hraje všude od Gízy až po Luxor a mnozí profesionální i rekreační hráči na dovolenou do Egypta míří právě kvůli němu, hřiště jsou tu skutečně na špičkové úrovni. O té svědčí také titul „Undiscovered Golf Destination(Neobjevená golfová destinace roku), kterou zemi udělila mezinárodní asociace golfových tour operátorů, v současnosti tu totiž hned přibližně dvacet hřišť splňuje přísné standardy šampionátu Asociace profesionálních golfistů (PGA). Abyste si tu mohli zahrát, nemusíte si platit žádná roční členství – jen si vyberete, jestli chcete vstup jednodenní, třídenní či týdenní (cena na osobu na den se pohybuje okolo 50 euro dle kvality služeb).

V oblasti Rudého moře se golfová hřiště rozkládají v blízkosti všech velkých resortů, nejvyšší koncentrací se však chlubí zřejmě Hurghada. Jistotu kvalitních trávníků budete mít také v okolí Alexandrie, ale možná nejatmosféričtější jsou v káhirském regionu. Dvě hřiště zde fungují už více než 100 let a další jsou postupně otevírána od roku 1997, zahrát si tak můžete v centru Káhiry, v pouštní oáze, na vrcholu kopce či na dohled od pyramid v Gíze.


 

Turistický průvodce Egyptem!

Aktuální nabídka zájezdů a last-minute do Egypta 

 
Tagy: , , ,Přidej komentář k článku
CZIN.eu
TOPlist