Last Minute Exotika

Vyhledej si dovolenou

Horký TIP

Vyber si

Turistický průvodce

Rubriky

Počasí

Vyhledávač letenek

Last minute nabídka

Facebook

Egypt »

Sport a zábava v Egyptě

Už ve starověku se Egypťané hojně věnovali sportům. Nápisy na stěnách pyramid a mnoha chrámů dokladují, že se bavili wrestlingem, atletikou, plaváním, házením oštěpem a mnoha dalšími aktivitami. Dnes je tomu nejinak, Egypt je na svou mezinárodní pozici v oblasti sportu hrdý, a proto i svým návštěvníkům poskytuje řadu možností se nějak fyzicky protáhnout.

Turisty jsou samozřejmě nejoblíbenější vodní sporty, ale na své si zde přijdou i golfisté či rybáři.

Potápění a šnorchlování

Jedním z mnoha vodních sportů dostupných v Egyptě, ovšem zřejmě vůbec nejoblíbenějším, je potápění. To je možno provozovat prakticky na celém pobřeží země, ale nejvíce potápěčských center se nachází u Rudého moře od El-Gouny na jih (zvlášť v Hurghadě) a v okolí Sharm el-Sheikhu na Sinajském poloostrově.

Další vodní sporty

Stejně či možná ještě více než potápění je v Egyptě rozšířeno šnorchlování, které je následováno windsurfingem a jízdou na vodních lyžích. Druhé dvě zmiňované aktivity jsou zvláště rozšířené v oblasti Suezského zálivu. Pokud máte zájem o jiné sporty jako třeba jachting, parasailing (let na padáku taženém lodí) či vyjížďky na motorových člunech, zcela jistě vás Egypt také uspokojí, ale budete muset chvíli hledat místo, kde jsou provozovány (v hlavní turistických centrech jsou však samozřejmostí).

Sporty na pláži a u pláže

Stejně jako všude jinde, tak i na egyptských písečných plážích je pro odreagování možné si zahrát volejbal či nohejbal (u velkých pláží je nutno si hřiště často pronajmout), pokud ale nemáte rádi tento typ her, pak velké množství hotelů nabízí tenisové či squash kurty (v lokálním skutečně horkém klimatu by však squash měli zkoušet spíše jen skutečně fyzicky zdatní jedinci).

Rybaření

Ač se to může zdát zvláštním, rybaření v Egyptě spíše než na pobřeží probíhá ve vnitrozemí. Turistům je tato zábava nabízena na jezeře Nasser. To je sice uměle vytvořené (vzniklo po vybudování Vysoké asuánské hráze), ale ryb je zde vždy dostatek. Pokud se vám náhodou rybařit nechce, můžete kvalitní čerstvé ryby ochutnat třeba ve městě Asuán, ale i tak je výlet na lodi na jezero příjemnou záležitostí.

Sledování ptáků

Přestože v minulosti i dnes je Egypt navštěvován kvůli jeho podnebí a pamětihodnostem, existuje ještě jedna oblast zájmů, kvůli které do této země míří spousta cizinců, a tou je sledování ptáků. Z Evropy sem každoročně přilétají desítky druhů ptactva, jejichž pozorování je tak oblíbené, že jsou za tímto cílem dokonce organizovány zájezdy. Kvůli opeřencům dokonce v Egyptě vznikl celý systém národních parků.


 

Turistický průvodce Egyptem!

Aktuální nabídka zájezdů a last-minute do Egypta 

 
Tagy: , , ,Přidej komentář k článku
CZIN.eu
TOPlist