Last Minute Exotika

Vyhledej si dovolenou

Horký TIP

Vyber si

Turistický průvodce

Rubriky

Počasí

Vyhledávač letenek

Last minute nabídka

Facebook

Egypt »

Pláže a koupání v Egyptě

Především kvůli plážím míří do Egypta přibližně stejné množství turistů jako kvůli památkám – svými kvalitami (čistou vodou a bílým pískem) i cenami totiž jednoznačně předčí blízké evropské alternativy. Evropské cestovní kanceláře dokonce organizují zájezdy zaměřené přímo jen na ně.

Z hlediska typu by se egyptské pláže daly rozdělit do sedmi hlavních oblastí, z nichž dvě omývá Středozemní moře a ten zbytek moře Rudé (pokud tedy do něj počítáme i přilehlý Suezský a Akabský záliv).

Každý tento region je něčím specifický a liší se od ostatních, ovšem ve všech se můžete potápět za krásami podmořského života, užívat si řady vodních sportů či se jen spokojeně opalovat. My zde uvedeme ty nejdůležitější z nich.

Severní pobřeží (od Libye k Sinaji)

Severní pobřeží Egypta je oblíbenou destinací pro dovolené, ovšem celá jeho polovina (od Alexandrie na východ) je na pláže trošku chudší. Je to způsobeno jednak deltou řeky Nil a jednak velkou zalidněností – pokud tu nějaká pláž je, je vyhrazena Egypťanům (výjimky tvoří pouze apartmány a hotely s vlastním kouskem pobřeží).

Od Alexandrie na západ naopak je možné nalézt resorty, které se specializují na poskytování špičkových služeb. Turisté tuto oblast prozatím stále objevují, ale vzhledem k nově postaveným hotelovým komplexům a snaze místních udělat co nejlepší dojem sem míří stále víc zájezdů. V okolí Mariny dokonce pak existují také pláže vyhrazené pouze pro ženy, kde si mohou užívat moře mimo zraky mužů. To je ale zvlášť způsobeno tím, že především na společných plážích je po nich vyžadováno dostatečné zahalení, což znamená, že v některých oblastech se chodí koupat dokonce plně zahaleny či se raději koupat nechodí. Je to velká škoda, protože třeba u Mersa Matrouh jsou prý ty nejnádhernější pláže v zemi. Výjimkou jsou pouze El-Alamein či Bitash, kde je možné nosit dokonce i bikiny.

Suezský záliv

Pláže v okolí Suezského zálivu si turisté začali oblibovat především kvůli jejich blízkosti ke Káhiře. Podmínky jsou tu téměř rudomořské a zároveň není problém si sem třeba z Gízy zajet jen na výlet. Klima tady není tak teplé jako více na jihu, což je ale možná spíše pozitivum. Prozatím tu funguje menší množství turistických center, ale i přesto například pláž Stella Di Mari patří vůbec k nejznámějším a nejvyhlášenějším v Egyptě.

Pobřeží Rudého moře

Od míst, kde se pobřeží otevírá volnému Rudému moři až k hranicím se Súdánem, se nacházejí nejnavštěvovanější pláže Egypta. Právě díky nim se z místních původně rybářských vesniček během několika desetiletí stala nejpopulárnější letoviska celé země. Češi mají zvlášť v oblibě například Hurghadu s krásným čistým pobřežím, která je kromě samotné lokality příjemná také nízkými cenami a tím, že se zde dá do velké míry dorozumět česky. Čím víc na jih pak zamíříte, tím je na východním pobřeží nižší osídlení, i tak se ale zdejší města prosazují do nabídek cestovních kanceláří stále více a více – příkladem může být Marsa Alam, jež se postupně stává potápěčskou velmocí.

Jih a východ Sinajského poloostrova

Východní pobřeží Sinajského poloostrova společně s jeho jižním výběžkem jsou posety plážemi, které patří i podle přísných měřítek k těm nejkrásnějším. Vzhledem k dosti suchému charakteru Sinaje jsou kvalitní a jejich výhodou je, že jsou svými službami téměř výhradně orientovány na zahraniční návštěvníky – do města Taba přijíždí především Izraelci, ale třeba v Sharm el-Sheikh můžete potkat sousedy z celé Evropy. Hledáte-li méně zalidněné pláže, měli byste se porozhlédnout v Dahabu.


 

Turistický průvodce Egyptem!

Aktuální nabídka zájezdů a last-minute do Egypta 

 
Tagy: , , ,Přidej komentář k článku
CZIN.eu
TOPlist