Last Minute Exotika

Vyhledej si dovolenou

Horký TIP

Vyber si

Turistický průvodce

Rubriky

Počasí

Vyhledávač letenek

Last minute nabídka

Facebook

Egypt »

Destinace v Egyptě

Egypt je dnes v podstatě jedním velkým turistickým centrem. Na zahraniční návštěvníky jsou tu zvyklí prakticky všichni a také se rádi postarají o to, aby vaše dovolená byla co nejpříjemnější. Samozřejmě ale existují místa, která jsou turisty oproti jiným více navštěvována.
Je nutno se sice smířit s tím, že zde nezískáte určitou výlučnost návštěvy místa, které zatím příliš mnoho lidí nevidělo, ale za to si budete moci užít určité anonymity a samozřejmě také prvotřídních služeb.

Ain Soukhna

Plánujete-li dovolenou s dětmi a nechcete kvůli množství turistů do Hurghady, mohlo by se vám líbit v Ain Soukhna. Vstup do moře je tu pozvolný, takže si děti mohou ve vodě klidně hrát, v okolí vyvěrají horké prameny, které jsou skvělým místem pro relaxaci, a v celé oblasti je řada vodních parků a hřišť. Zní to téměř jako ideální místo pro dovolenou, ale má i skvrnku na kráse – nejsou tu příliš vhodné podmínky k potápění. Fauna a flora je tu bohatá na pevnině, pod hladinou toho však moc k vidění není.

Nejvýznamnějšími památkami v okolí jsou klášter sv. Antonína, syna bohatého kupce, který odešel od zabezpečení a majetku do pouště a založil klášterní komplex, kde dodnes mniši rozjímají v chudobě o Bohu, a klášter sv. Pavla Poustevníka, muže, který strávil většinu svého dospělého života v poušti.

LAST MINUTE zájezdy AIN SOUKHNA

Dahab

Dahab, EgyptPřestože v minulosti býval Dahab dosti malým městem, svůj význam pro Egypt měl už kdysi, těžilo se tu totiž zlato. I dnes si zachovává poněkud zvláštní ráz a v centru stále mnoho lidí bydlí v hliněných domech, ty jsou ale postupně vytlačovány hotelovými komplexy. Díky severnější geografické poloze (leží na Sinajském poloostrově) je tu chladněji než v jiných resortech, to ale vzhledem k velmi vysokým průměrným teplotám je vlastně pozitivum.

Velmi oblíbený zde je windsurfing i vodní lyžování a jeho velkou výhodou je mnoho mladých turistů, díky kterým místní lidé získali poněkud liberálnější postoje a ženy v bikinách na pláži tu už nikomu nevadí. Občerstvovat se tu dá jak v plážových restauracích tak i v řadě restaurací a barů v centru, které ale ožívají především v noci.

LAST MINUTE zájezdy DAHAB

El Gouna

El-Gouna, EgyptNecelých 25 kilometrů od Hurghady se nalézá nevelké město El Gouna, které má tvořit určitý protipól právě k vedlejšímu a známějšímu resortu. Zatímco Hurghada je levná a zalidněná, v El Gouně se mezi mnohahvězdičkovými hotely pohybuje řádově méně turistů. Řada kaváren, čajoven a restaurací i kvalitní nemocnice je tu samozřejmostí. Z hlediska služeb zde dokonce došli tak daleko, že jsou tu vykopány umělé laguny, ve kterých se turisté mohou koupat.

LAST MINUTE zájezdy EL GOUNA

Hurghada

Vůbec nejznámější egyptskou destinací je Hurghada. Tato rybářská vesnice zaznamenala v 70. letech 20. století nebývalý boom turistického ruchu a již o deset let později sem mířily tisíce návštěvníků, aby si užili azurových vod a nádherných pláží.

Hughada, EgyptDnes je pobřeží Hurghady zastavěno hotelovými komplexy a nejrůznějšími podniky poskytujícími turistům služby, což je z jedné strany velmi příjemné, z druhé strany se tu ne každému kvůli množství lidí zalíbí.

Moře s korálovými útesy a bohatým podmořským životem však rozhodně stojí za vidění. Velmi neobvyklou místní atrakcí je plavba ponorkou, která vám zabere něco přes hodinu a uvidíte během ní mnoho podvodních krás, hejna ryb a i například lodní vrak. Místní cestovní kanceláře organizují také výlety do pouště na velbloudech nebo na motorizovaných čtyřkolkách.

Ať už plánujete aktivní dovolenou nebo se chcete uvolnit, je Hurghada s desítkami vodních a plážových sportů, s fitness centry, půjčovnami kol či relaxačními programy pro vás určitě tou správnou volbou. Arabský svět symbolizovaný bazary a mešitami, do kterého budete moci proniknout za hranicemi centra, je už pak pouze třešničkou na dortu.

LAST MINUTE zájezdy HURGHADA

Marsa Alam

Marsa Alam, EgyptMarsa Alam neláká turisty příliš dlouho, v turistické letovisko se změnilo až v roce 2001, kdy v jeho blízkosti bylo vybudováno mezinárodní letiště, díky kterému sem začali přijíždět turisté z celého světa. Nepřijíždí jich sem sice tolik jako třeba do Hurghady, ale o návštěvníky tu rozhodně nouze není, a proto si z hlediska služeb s jinými destinacemi rozhodně nezadá. K návštěvě navíc velmi lákají tzv. Smaragdové doly. Jde o důležité archeologické naleziště, kde se ve starověku těžily vzácné kameny a to třeba i pro královnu Kleopatru.

LAST MINUTE zájezdy MARSA ALAM

Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh je město, které do značné míry dokumentuje historii Egypta v minulém století. Na jeho začátku se z něj díky velmi výhodné poloze stala základna egyptských námořních sil. V 50. letech se ho pak zmocnil Izrael, avšak okupoval ho pouhý rok, pak jej raději vrátil zpět. O dvě desetiletí se celá situace během šestidenní války opakovala a až do roku 1982, kdy bylo město Egyptu vráceno, zde působily mírové jednotky OSN. Dnes už jsou ale složité roky pryč a Sharm el Sheikh je jedním z nejpopulárnějších turistických resortů celého regionu.

Sharm El Sheikh, Egypt Desítky restaurací, obchodů a hotelů tu doplňují přírodní krásy a podmořské scenérie. Pokud jste již o této destinaci někdy slyšeli a nebylo to v souvislosti s dovolenou, pravděpodobně jste sledovali televizní pořad o potápění, protože patří ke skutečným potápěčským rájům. Necelých třicet kilometrů od něj se navíc nachází mořský národní park Ras Mohamed, oblast s rozsáhlými neporušenými korálovými útesy.

Ve volných chvílích se tu můžete oddávat golfu, vodním sportům, výletům do pouště či na horu Sinaj ale také třeba relaxaci v krásné zátoce Naama Bay. Luxusní hotely jako Hilton, Ritz či Holiday Inn už jen dosvědčují skutečnou výjimečnost tohoto místa.

LAST MINUTE zájezdy SHARM EL SHEIKH

Taba

Město Taba plnilo až do roku 1967 roli významného egyptského přístavu. Po jeho zabrání Izraelem tuto funkci však samozřejmě ztratilo, a proto od roku 1989, kdy bylo Egyptu vráceno, získává zcela nový ráz. Velké investice do oblasti služeb z Taby vytvořily prvotřídní dovolenkový resort takového významu, že jeho jméno se již v Egyptě občas stává synonymem pro luxus.

Taba, EgyptDovolená tu není nejlevnější, za své peníze však dostanete to nejlepší. Kromě kvalitního ubytování a skvělých restaurací se Taba pyšní také nádherným mořem a krásnou přírodou. Výhodou je rovněž menší množství návštěvníků, takže se tu nebudete ztrácet v davech a v hotelových komplexech k vám nebudou doléhat žádné ruchy města.

V okolí nejsou k vidění pouze korálové útesy v pobřežních vodách, organizuje se odtud řada zajímavých výletů. Taba je ideální výchozí místo pro návštěvu staroslavného Jeruzalému, skalního města Petra v Jordánsku, izraelského resortu Eilat s podmořskou observatoří i biblické hory Sinaj.

LAST MINUTE zájezdy TABA


 

Turistický průvodce Egyptem!

Aktuální nabídka zájezdů a last-minute do Egypta 

 
Tagy: , , ,Přidej komentář k článku
CZIN.eu
TOPlist